Pasy bezpieczeństwa dla psa. Jakie są ich zalety?

Warto ułatwiać sobie życie dzięki funkcjonalnym akcesoriom. Pasy bezpieczeństwa dla psa są tym, co powinien mieć każdy właściciel przewożący psiaka na tylnej kanapie samochodu. Prosta konstrukcja sprawia, że pasują one wszędzie. Dzięki nim zwierzę jest bezpieczne, właściciel zaś może się zająć kierowaniem autem.

Nowoczesne pasy dla psa nie są zbędnym wyposażeniem dla nowinkarzy, ale pełnią bardzo ważną rolę. Dzięki nim przewożenie psa na tylnej kanapie samochodu jest w pełni bezpieczne. Wśród nich dostępne są też designerskie modele, które będą się świetnie prezentować w każdym aucie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jak działają pasy dla psa?

Pasy bezpieczeństwa dla psa niekoniecznie należą do podstawowych rzeczy, które wybieramy dla naszych czworonożnych pupili. To dość duży błąd, bo te niezbyt kosztowne akcesoria są bardzo funkcjonalne. Warto zauważyć, że w przypadku ostrego hamowania zwierzęciu może stać się we wnętrzu samochodu krzywda. Działają tu te same prawa, które nakazują nam samym zapinać pasy bezpieczeństwa.

Jak działają pasy bezpieczeństwa dla psa? Wykorzystuje się tutaj te same gniazdka pasów, w które wpinane są akcesoria bezpieczeństwa dla ludzi. Pas jest wyposażony w karabińczyk, który łączy go z szelkami psa. Całość wystarczy wpiąć do gniazda pasów i zwierzę zostaje zabezpieczone. Uchwyt jest pewny i nie sprawia psu dyskomfortu.

Najważniejsze atuty przewożenia psa w pasach bezpieczeństwa

Czemu warto korzystać z pasów bezpieczeństwa dla psów? Polskie prawo nie nakłada na kierowcę obowiązku przewożenia czworonogów w określony sposób. Tym bardziej nie ma nakazu używania podczas ich przewozu specjalnych pasów bezpieczeństwa. Takie akcesoria dają jednak wygodę w zabezpieczeniu pupila. Można to zrobić w sprawny sposób, bo instalacja pasów jest dziecinnie prosta. Podobnie jest zresztą z ich demontażem.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że pozwala to uniknąć przykrych konsekwencji dla psa podczas stłuczki lub nagłego hamowania. Dodatkowo nie ma ryzyka, że pupil niepostrzeżenie wymknie się z auta tuż po otworzeniu przez nas drzwi. Warto jedynie pamiętać o właściwym sposobie zapinania pasów. Nadają się one wyłącznie do połączenia ich z szelkami. Nie wolno przypinać do nich smyczy.

Uniwersalne i estetyczne pasy bezpieczeństwa dla psa

Dostępne na rynku pasy bezpieczeństwa dla psów to często produkty bardzo dobrej jakości. Zaprojektowano je w przemyślany sposób. Ich ważną cechą jest uniwersalność: pasują do każdego gniazda i można je szybko montować w każdym modelu samochodu. Dają też dużą możliwość regulacji po to, by można ich było używać w przypadku psów o różnych wielkościach. Warto przy tym dodać, że należy wybierać produkty posiadające atest i certyfikat wytrzymałości.

Dodatkowo pasy bezpieczeństwa dla psa wcale nie muszą być szare lub czarne. Oferta designerskich akcesoriów dla psów jest bardzo bogata. Można wybierać spomiędzy różnokolorowych pasów, które doskonale wyglądają w każdym samochodzie.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *