Pies na spacerze

Pies na spacerze. 7 Porad na bezpieczny spacer z psem po mieście.

Nie ma nic przyjemniejszego niż codzienny spacer z naszym pupilem. Jednak gdy mieszkamy w dużym mieście przyjemność ta może być nieco mniejsza, a na pewno nie tak bezpieczna jak spacer po wiejskich ścieżkach.

Mam dla Was kilka wskazówek jak uczynić ten, skądinąd przyjemny nawyk, bezpieczniejszym.

  • Przede wszystkim przed spacerem sprawdź czy smycz nie jest gdzieś przetarta i czy jest dobrze zamocowana do obroży.
  • Trzymaj krótko psa. Spacer w pobliżu ulicy to nie najlepsze miejsce do poznawania wszystkich zakamarków przez podopiecznego. Pozostawmy mu tą przyjemność na odwiedziny w parku.
  • Jeśli Twój pies na spacerze wykazuje agresję w stosunku do innych psów – postaraj się nad tym problemem popracować. Nie trudno sobie wyobrazić co może stać się jeśli spotka „przeciwnika” w czasie spaceru przy drodze. Jeśli to mały pies to jeszcze pół biedy – zapewne zapanujesz nad nim. Co jednak jeśli to pies który potrafi pociągnąć? Jeśli problem jest głęboki to pozostaje jedynie unikać najruchliwszych miejsc.
  • Czasami możesz spotkać biegaczy. Większość psów myśli, że biegacz to człowiek który chce się z nimi bawić (są też psy którym wydaje się, że to zdobycz 😉 ). Naucz swojego pupila, że się myli i powinien ignorować takie szybko poruszające się obiekty.
  • Twój pies powinien mieć szansę (najlepiej jak najwcześniej) w spokoju poznać (pooglądać, obwąchać) obiekty na kółkach. Niech wie, że to nie są potwory które czyhają by zrobić mu krzywdę, a zwykłe przedmioty. W ten sposób oswoi się i przestanie zwracać uwagę na samochody, rowery, motocykle, hulajnogi, deskorolki.
  • Bądź czujmy i nie przestawaj trenować psa. Niech czuje się komfortowo chodząc przy ruchliwej drodze. Nie chcemy przecież, żeby któregoś razu pociągnął nas w pogoni za samochodem lub innym obiektem.
  • Postaraj się wyciszyć i nie odbierać telefonów w trakcie spaceru przy drodze. Tak jak kierowcę rozprasza rozmowa przez telefon, tak samo Ty tracisz czujność i przestajesz zwracać uwagę na otoczenie. Musisz odebrać? Zatrzymaj się. Stań z dala od ulicy, każ psu usiąść i w spokoju porozmawiaj. Skończysz rozmowę – ruszysz dalej. Nie wcześniej.

Mam nadzieję, że ta krótka lista będzie pomocna. Życzę wielu udanych i przede wszystkim bezpiecznych przechadzek po mieście. Wyprowadzanie psów może być przyjemne i bezpieczne również w mieście!

Może Wy macie jeszcze jakieś rady? Jeśli tak, koniecznie napiszcie w komentarzach!

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *