Po co pralka przemysłowa do opieki nad zwierzętami?

Pralka przemysłowa to urządzenie, które większości z nas kojarzy się przede wszystkim z punktami pralniczymi, a także hotelami. Z tego typu sprzętu korzysta jednak bardzo wiele branż. Należy do nich choćby weterynaria, opieka nad zwierzętami w formie hotelu dla zwierząt, jak i prowadzenie schroniska.

  • Czystość a opieka nad zwierzętami
  • Czym wyróżnia się pralka przemysłowa?
  • Czym się kierować przy wyborze pralki przemysłowej?

Czystość a opieka nad zwierzętami

Opieka nad zwierzętami, zarówno jeśli chodzi o zabiegi dla poprawy czy ratowania zdrowia naszych pupili, opiekę nad nimi podczas wyjazdu właścicieli czy też prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt, wymaga spełnienia szeregu wymagań. Jednym z najważniejszych jest kwestia zachowania jak największej czystości. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa dla osób opiekujących się zwierzętami, jak i dla samych podopiecznych. Pralki przemysłowe to rozwiązania, które w schroniskach, hotelach dla zwierząt, jak i klinikach weterynaryjnych przydają. Warto bowiem wyraźnie podkreślić, że tego typu miejsca narażone są na znacznie większe zanieczyszczenie, obecność mikoroorganizmów, drobnoustrojów. Zwierzęta mogą mieć różnego rodzaju choroby, na ich skórze, sierści, upierzeniu bytować może grege drobnoustrojów. Opieka nad zwierzętami wymaga zaś eliminacji wszystkich tych niebezpiecznych organizmów w możliwie jak największym stopniu. Regularnie prać więc trzeba przeróżnego typu tkaniny, leżanki dla zwierząt, poduszki, koce i inne tego typu akcesoria. Trzeba dbać o czystość prześcieradeł, ręczników, różnego rodzaju szmatek przydatnych w opiece nad zwierzętami. W końcu regularnie trzeba prać ubranie robocze personelu, czy to zajmującego się codzienną opieką czy też udzielającego pomocy weterynaryjnej.

Zwykła pralka może sobie z takim wyzwaniem nie poradzić. Tkaniny są często mocno zabrudzone, wymagają często dodatkowego odkażania, potrzebne jest wydajne pranie w co najmniej 60 stopniach Celsjusza, aby usunąć trwale niebezpieczne bakterie. W miejscach profesjonalnej opieki nad zwierzętami pierze się dużo i często, sprzęt musi więc być także bardzo wydajny. Pralki do domowych warunków w tym przypadku się po prostu nie sprawdzają.

pralka przemysłowa

Czym wyróżnia się pralka przemysłowa?

Pralka przemysłowa to urządzenie, które przede wszystkim gwarantuje znacznie bardziej wydajną pracę niż jej domowe odpowiedniki. Służy ona przede wszystkim do prania dużych ilości jednocześnie. W domowej pralce można wyprać do 9 kg ubrań, najpopularniejsze są zaś modele 6-7-kilogramowe. W przypadku pralek przemysłowych mowa o znacznie większej ładowności. Do wyboru są pralki o ładowości 10-15 kilogramów, jak i znacznie większe. Najbardziej rozbudowane mają ładowność sięgającą 40-60 kilogramów. Do miejsc opieki nad zwierzętami w większości przypadków zupełnie wystarczające okazują się urządzenia o pojemności do 20 kilogramów. Nie o ładowność tutaj jedynak wyłącznie chodzi.

Bardzo częste pranie tak dużych ilości tkanin wymaga sprzętu bardzo trwałego, wydajnego, o odpowiednim silniku. Pralka do prania tkanin w schroniskach czy klinikach weterynaryjnych powinna być efektywna, ale i wydajne. Musi być ona przystosowana do intensywnej eksploatacji.

Czym się kierować przy wyborze pralki przemysłowej?

Pralka przemysłowa może mieć bardzo różne warianty, dlatego z rozwagą trzeba podejść do jej wyboru. Przede wszystkim należy się kierować realnymi potrzebami konkretnego miejsca i typem działalności. Zanim zaczniesz się zastanawiać, jaki konkretnie rodzaj pralki kupić, postaraj się obliczyć, ile kilogramów prania masz codziennie do wykonania, czy pralka pracuje właściwie ciągle, czy jest to jednak kilka razy w ciągu dnia. Od tych wszystkich informacji zależeć będzie typ potrzebnego ci urządzenia.

Ze względu na zróżnicowane potrzeby, pralki czy pralnice przemysłowe występują w co najmniej kilku wariantach. Różnią się mocą, typem silnika, wielkością wsadu, dodatkowymi funkcjami. Wszystko to ma znaczenie dla efektywności pracy urządzenia. Niestety także im bardziej zaawansowany sprzęt, tym jest on droższy. Warto więc na początek dokładnie określić swoje potrzeby, aby nie przepłacić za sprzęt, który przewyższa potrzeby. Warto także zwrócić uwagę, że oprócz typowych pralek, jako pojedynczych urządzeń, producenci oferują także pralnico-wirówki, czyli urządzenia, które piorą i wirują tkaniny. W wielu miejscach tego typu rozwiązanie może się okazać bardzo przydatne, pozwala bowiem uniknąć konieczności zakupu drugiego sprzętu, zajmuje mniej miejsca, a przy ograniczonych potrzebach, sprawdza się idealnie.

Zakup pralki przemysłowej do kliniki weterynaryjnej czy też do hotelu dla zwierząt to rozwiązanie bardzo opłacalne, ponieważ pozwala ono zmniejszyć koszty związane z praniem. Zlecanie tego typu usługi firmie zewnętrznej jest bardziej kosztowne. W przypadku schronisk, które muszą cały czas oszczędzać, taki zakup może docelowo okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem, także z ekonomicznego punktu widzenia. Warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie.

undefined

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *