Po czym poznać, że mamy do czynienia z wytrzymałą smyczą dla psa? Nie wystarczy mocna i gruba smycz

Często właściciele i ich czworonogi porozumiewają się ze sobą bez słów. Zdarza się jednak, że taki dialog gwałtownie się urywa. I to razem ze smyczą. Dlatego nawet kiedy bardzo dobrze znamy swojego pupila i głęboko mu ufamy warto wiedzieć czym charakteryzuje się naprawdę wytrzymała smycz dla psa. Nic nie szkodzi, jeżeli okaże się ona nawet odrobinę mocniejsza niż jest to konieczne. To znacznie lepsze niż szukanie niesfornego zwierzaka po całej okolicy, kiedy przerwie on i zniszczy smycz zbyt słabą. Wydawać by się mogło, że to na ile smycz jest wytrzymała sprawdzić można właściwie na pierwszy rzut oka. Istnieją jednak inne czynniki mające wpływ na jej jakość pod tym względem niż jedynie to z jakiego surowca została wykonana oraz jej grubość.

Solidne smycze dla psów dużych i małych, ale zawsze silnych

Duży pies potrafi nie być zbyt ruchliwy, jednak kiedy coś nagle przyciągnie jego wzrok – szarpnięcie smyczy to zaledwie moment. Rozbiegane i pełne wigoru ratlerki także stanowią nie tak rzadki widok. Niezależnie od tego, czy potrzebna nam smycz dla dużego psa, czy też dla kanapowej miniaturki nie sięgajmy po pierwszy lepszy model. Jakość smyczy ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla czworonoga. Wpływa bezpośrednio na zdrowie fizyczne oraz samopoczucie prowadzącej go osoby. Posługując się zbyt słabą smyczą pies i my sami narażeni jesteśmy nawet na urazy kręgosłupa. Jeżeli smycz wpływa na człowieka, to tym bardziej – na prowadzone na niej zwierzę. Szczególnie w przypadku dużych pupili warto zatem sięgnąć po smycz dla psa z amortyzatorem (https://tiptop24.pl/pl/c/Smycze-dla-psa-z-amortyzatorem/57). Amortyzatory do smyczy występują w różnych wariantach. Warto zatem porządnie zapoznać się z ich poszczególnymi modelami. Na pewno sprzedawca, zwłaszcza w internetowym w sklepie z akcesoriami dla zwierząt gdzie nie mamy możliwości obejrzenia towaru ale za to zwykle bardzo szeroki wybór, fachowo doradzi jaki konkretnie model smyczy będzie najlepszy dla konkretnego tandemu jaki stanowią: prowadzący i prowadzony.

Wytrzymała smycz dla psa w mieście i nie tylko

Smycz wyposażona w amortyzator przydaje się szczególnie wówczas, kiedy pies spotyka na swojej drodze na przykład inne zwierzę. W takiej sytuacji dzięki amortyzatorowi łatwo jest go zatrzymać bliżej siebie i kontrolować ruchy własnego czworonoga.

Z porządną smyczą spacer nawet „bez trzymanki” – wybierz wielofunkcyjną!

Tak, to możliwe. Wyposażone w amortyzator solidne smycze posiadają udogodnienie, dzięki któremu można chociażby tymczasowo przypiąć smycz wokół pasa bez obaw, że skończy się to uszkodzeniem ciała. Odpowiedź na tytułowe pytanie jest zatem taka, że z wytrzymałą smyczą dla psa mamy do czynienia po prostu wtedy, kiedy i my i pies czujemy się komfortowo, a spacery przebiegają bezpiecznie. Jest to możliwe dzięki różnym udogodnieniom pojawiającym się w coraz to nowszych modelach tak wydawałoby się banalnego akcesorium.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *