Półwilgotna karma jako dobrze zbilansowana podstawa psiej diety

Odpowiednio dobrana i zbilansowana psia dieta, zwłaszcza w pierwszych latach życia, kiedy psiak uczy się samodzielnego spożywania posiłków, ma wpływ na jego zdrowie i prawidłowy rozwój w późniejszych etapach życia. Jakość oraz dobór posiłku przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, wzmacnia odporność oraz kształtuje prawidłowe nawyki żywieniowe. Półwilgotna karma dla psa Fitmin zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego wzrostu czworonoga. Połączenie karmy suchej z konsystencją i smakiem karmy mokrej może stać się prawdziwym przysmakiem każdego pupila.

Czym charakteryzują się karmy półwilgotne?

Półwilgotna karma dla psa Fitmin łączy w sobie cechy karmy suchej i mokrej. Charakteryzuje się zwiększoną wilgotnością. Dzięki miękkiej konsystencji jest łatwo przyswajalna i akceptowana przez wiele psów, w tym przez te nieco wybredniejsze lub mające trudność ze spożywaniem karmy suchej. Składniki karmy są łatwostrawne, a apetyczne aromaty sprawiają, że stanowią ulubiony posiłek większości psów. Głównymi składnikami karm półwilgotnych powinny być świeże produkty pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu ten rodzaj karmy może stać się częścią codziennej, zbilansowanej diety każdego czworonoga. Półwilgotna karma dla psa Fitmin zawiera same naturalne składniki, z czego większość to białko pochodzenia zwierzęcego. Jest źródłem także wielu składników mineralnych oraz regulujących pracę psiego organizmu zdrowych tłuszczy i witamin. Karma półwilgotna jest łatwiejsza w przechowywaniu niż karma mokra. Jako nagroda wykorzystywana może być także do treningów z psem.

Do których psów skierowane są półwilgotne karmy?

Półwilgotna karma dla psa Fitmin świetnie sprawdzi się w przypadku żywienia psów zmagających się z problemami z gryzieniem suchej karmy. Choroby zębów lub dziąseł niekiedy uniemożliwiają pogryzienie twardych chrupek, dlatego półwilgotna konsystencja jest przystępniejsza i łatwiejsza w konsumpcji. Psy naprawdę doceniają smak karm półmokrych. Jest ona dobrą podstawą diety każdego psiego niejadka. Sprawdza się doskonale w przypadku psów, które zmagają się z chorobami układu moczowego bądź niechętnie piją wodę. Zwiększona wilgotność półwilgotnej karmy dla psa Fitmin przyczynia się do nawilżenia psiego organizmu podczas posiłku. Karma półwilgotna jest dobrą alternatywą dla karmy suchej i idealnym kompromisem pomiędzy karmą suchą a mokrą. Jej aromaty są intensywniejsze, a sycąca konsystencja czyni ją idealną podstawą lub urozmaiceniem diety każdego czworonoga.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *