Porady producenta karmy dla psów i kotów. Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Oferta pokarmów przeznaczonych dla zwierząt domowych stale się powiększa. Z jednej strony to dobry znak — jesteśmy coraz bardziej świadomi ich zróżnicowanych potrzeb. Z drugiej jednak niektóre osoby mogą potrzebować porady dotyczącej tego, które spośród wielu dostępnych produktów warto wybierać.

Cechy dobrego producenta karmy dla psów i kotów

Wybierając pokarm dla naszych zwierząt, nie zawsze powinniśmy kierować się reklamami i zewnętrznymi poleceniami. Dobry producent karmy dla psów i kotów posiada stronę internetową, na której znajdziesz niezbędne informacje dotyczące jego oferty i składu poszczególnych produktów. Wysokiej jakości asortyment przeważnie nie jest dostępny w popularnych marketach. Zdecydowanie lepiej zrobimy, udając się do sprawdzonego sklepu zoologicznego lub punktu sprzedaży naszego producenta. Możemy także złożyć zamówienie przez Internet.

Jedna z rzetelnych marek poświęcona zwierzęcej żywności to Pet Food Ostrowscy. Strona internetowa tego producenta karmy dla psów i kotów pełni nie tylko rolę sklepu i prezentacji jego asortymentu. Znajdziesz tam również liczne porady, które mogą okazać się pomocne w sprawowaniu opieki nad twoim pupilem. Dowiesz się między innymi, jak rozpoznać u niego alergię.

Dokonując wyboru producenta karmy dla psów i kotów, zwracaj uwagę na:

  • zróżnicowany asortyment, w którym powinny znaleźć się karmy suche i mokre dla małych i dużych osobników,
  • informacje o firmie, między innymi o metodach produkcji i zatrudnionych ekspertach,
  • opinie klientów.

Oferta producenta karmy dla psów i kotów Pet Food Ostrowscy

W sklepie Pet Food Ostrowscy znajdziesz karmę:

  • suchą,
  • mokrą,
  • półmokrą dla psów,
  • bezzbożową

a także dodatkowe gryzaki i przysmaki dla twoich pupili. Jak jednak wybrać odpowiednie propozycje dla naszego czworonoga?

Jak wybrać karmę dla psa i kota?

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi powinien kierować się każdy, kto chce zagwarantować swoim zwierzętom pokarm dobrej jakości. Przede wszystkim ich dieta powinna składać się z białka pochodzenia zwierzęcego. Niezbędnym składnikiem odżywczym jest dla nich także tłuszcz. Węglowodany, zwłaszcza w postaci zbóż, nie mogą dominować w diecie zwierząt. Dobrej jakości karma zawiera także witaminy i minerały dostosowane do potrzeb pupili. Dla kotów niezwykle ważne są aminokwasy, na przykład tauryna.

Wybierając producenta karmy dla psów i kotów oraz konkretne produkty z jego oferty, koniecznie pamiętaj o ewentualnych chorobach, alergiach i nietolerancjach pokarmowych pupila. Jeśli nie może on spożywać określonych pokarmów, musisz bardzo uważnie czytać skład karmy. Ostatnim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, są preferencje zwierzęcia. Obserwuj, które pokarmy zjada ze smakiem i zadbaj o to, aby był zdrowy i szczęśliwy.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *