Preparat na pchły – jaki środek na pchły wybrać?

Preparaty na pchły można podzielić na kilka kategorii.

Szampon na pchły

Najprostszy środek przeciwko pchłom to szampon przeciwpchelny. Warto go zastosować, jednak stosowany samodzielnie nie rozwiązuje problemu (pomaga zwalczyć tylko dorosłe pchły na psie, stanowiące wierzchołek góry lodowej problemu) – jest tylko jednym ze środków które należy zastosować. Można rozważyć zakup tego szamponu, lub nieco droższego – tego.

Obroża przeciwpchelna

Warto ją stosować po wystąpieniu problemu, jak i profilaktycznie. Jest to wygodne rozwiązanie i w przeciwieństwie do szamponów działa dłużej. Jednak podobnie jak one nie rozwiąże samodzielnie problemu. Warto wybrać jakąś dobrą np. tą obrożę.

Preparaty przeciwpchelne Spot on

Są to najskuteczniejsze preparaty przeciwpchelne. Dzięki zawartości substancji toksycznych dla pasożytów eliminuje w kilkanaście godzin pchły. Środki te wnikają do gruczołów łojowych skóry oraz mieszków włosowych, a następnie wraz z łojem wydostają się na skórę gdzie zabijają pchły. Również opadająca sierść psa potraktowanego tymi preparatami zabija pasożyty bytujące poza zwierzęciem (czyli większość pcheł). Najczęściej są to preparaty bezpieczne nawet dla młodych psów. Jednym z lepszych jest frontline.

 

Oprócz ww. preparatów należy zająć się też walką z pchłami poza psem. Więcej o sposobach walki z tą plagę przeczytasz w tym wpisie.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *