Problem z agresją u psów – szkolenia dla trenerów psów

Agresja, która pojawia się u psów jest coraz częściej spotykanym problemem. Bywa, że jest to naprawdę ogromny problem, o którym słyszy się w mediach. Dochodzi do takich sytuacji jak pogryzienie czy zagryzienie dziecka. Bardzo często agresja u psów pojawia się w naprawdę spektakularny sposób. Każdy problem związany z agresją u psów należy jak najszybciej zdiagnozować i przepracować go. Agresja, która jest poza kontrolą w większości przypadków nasila się. Problem agresji u psów pojawia się nie tylko u ras, które widnieją jako agresywne, ale może pojawić się u każdego psa. Osoby interesujące się psami i rozwijające się w tym kierunku muszą wiedzieć jak przepracować ten problem, dlatego warto jest udać się na szkolenia dla trenerów psów. Agresja u psów objawia się na wiele różnych sposobów. Zanim przejdzie się do zdiagnozowania problemu, najpierw powinniśmy poszukać przyczyny jego powstania i od tego przejść do kolejnych kroków. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się kursy dla behawiorystów zwierząt.

Agresja u psów wynikająca z problemów hormonalnych i dominacji

Częstą przyczyną agresji jaka pojawia się u psów, u obu płci, jest zaburzenie gospodarki hormonalnej. Za duża podaż hormonów może powodować u psów skłonność do walki z innymi osobnikami, a także z członkami stada, w których skład wchodzą również domownicy. Jedną z najlepiej sprawdzających się metod jest kastracja, dzięki której podaż hormonów zmniejsza się. Psy, które przeszły zabieg kastracji często stają się zdecydowanie łagodniejsze i są bardziej skłonne do przyjaznych zachowań.

Inną przyczyną agresji, która pojawia się u psów jest walka o dominację w stadzie. Psy są zwierzętami stadnymi, które przyzwyczajone są do walki o swoją pozycję w stadzie. Taka walka w środowisku może być toczona zarówno jako bezpośrednie starcie, ale i jako okazywanie różnych agresywnych zachowań takich jak warczenie, szczekanie, itp. Takie zachowania najczęściej są skierowane do jednego domownika, którego pies postrzega jako kogoś, kogo mógłby mieć niżej od siebie w hierarchii. Jedynym i najlepiej sprawdzającym się sposobem na zniwelowanie takich zachowań jest jednoznaczne określenie hierarchii oraz nieuleganie psu na takie zachowania od samego początku. Pies na początku zazwyczaj bada nasze zawahania i ustępliwość, dlatego musimy być czujni, ponieważ zachowania agresywne mogą się nasilać. Kursy dla behawiorystów psów obejmują zagadnienia związane z agresywnymi zachowaniami u psów. Kiedy decydujemy się na większą rasę psa, musimy być przygotowani na to, że pojawiające się u nich zachowania będą silniejsze, dlatego warto jest konsultować z hodowcami lub samemu wybrać się na szkolenia dla trenerów psów, ponieważ psy mogą walczyć jeszcze bardziej agresywnie, o to co już udało mu się wywalczyć. Taki rodzaj agresji bardzo często można zauważyć także u małych ras psów, którym bardzo często uchodzą płazem pierwsze pojawiające się objawy agresji, takie jak podsiadanie swojego właściciela w jego ulubionym miejscu.

Jeśli interesują Cię kursy dla behawiorystów zwierząt odwiedź tę stronę internetową i znajdź coś czego potrzebujesz: https://www.wojtkowszkolenia.pl.

Agresja wynikająca z samoobrony

Agresja, którą można zauważyć u psów zazwyczaj pojawia się w samoobronie. Musimy pamiętać o tym, że pies może wyzwalać w sobie różne agresywne zachowania w sytuacjach, które dla nas z pozoru są niewinne. Do takich sytuacji należy np. nawiązanie dłuższego kontaktu wzrokowego przez małe dziecko. Pies może okazywać agresję także w obronie swojego właściciela, w sytuacji, kiedy np. źle odczyta intencje innej osoby, np. kiedy dzieci wychodzą z psem na spacer i robią udawane przepychanki między sobą. Zachowania psa należy obserwować i zwracać uwagę na każde, nawet najmniejsze szczegóły. Jeśli zależy nam na tym, by uczulić się na wiele sygnałów jakie wysyłają nam psy i zwracać uwagę na to jak my zachowujemy się przy psach, warto jest pójść na szkolenia dla trenerów psów, z których możemy wynieść ogromną wiedzę na temat naszych pupili.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *