Psy dla dzieci – jaki najlepszy?

Psy dla dzieci – jaki najlepszy?

Jaki pies dla naszego dziecka będzie odpowiedni? Jest to o tyle istotne pytanie, że nasz przyjaciel będzie z nami wiele lat. Przyszły psiak którego chcemy zakupić musi posiadać kilka cech charakteru. Musi być przede wszystkim łagodny, cierpliwy i zrównoważony.

Przedstawię rasy szczególnie predysponowane do przebywania razem z dziećmi. Pamiętajmy jednak, że każdy pies, podobnie jak człowiek, jest inny. Z faktu że dana rasa jest bardziej przyjazna dzieciom nie wynika automatycznie że każdy pies z danej rasy taki będzie.

Golden Retriever

golden retriever

Niezwykle towarzyski, aktywny i szybko przywiązujący się pies. Ma bardzo łagodne usposobienie jest inteligenty i posłuszny. Oprócz tego że nadaje się jako dowarzysz dla dzieci, sprawdza się jako pomocnik osób starszych, czy niepełnosprawnych.

Labrador retriever

labrador-retriver

Zawsze skory do zabawy, inteligentny i posłuszny. Może być zarówno psem ratowniczym jak i opiekunem niepełnosprawnych. Cierpliwy w kontaktach z dziećmi, wymaga jednak sporej dawki ruchu.

Border Collie

border-collie

Rasa psów pasterskich, bardzo posłuszny. Podobnie jak poprzednie dwie rasy może być wykorzystywany jako pies terapeutyczny. Wymaga również sporej ilości ruchu. Nawet dorosłe psy uwielbiają bawić się jak szczeniaki.

Owczarek niemiecki długowłosy

owczarek-niemiecki

Nieprzypadkowo jest to najpopularniejsza rasa świata. Pomimo silnego charakteru jest niezwykle posłuszny wobec swojego właściciela. Odważny, inteligentny obdarzony fenomenalnym węchem. Wykorzystywany jako pies policyjny, stróżujący w ratownictwie górskim. Psy tej rasy uwielbiają dzieci.

Nowofundland

nowofunland

Pies delikatny, łagodny i życzliwy. Niezależnie od swych znacznych rozmiarów świetnie zżywa się z dziećmi.

Seter Irlandzki

seter-irlandzki

Jeśli wybierzesz pamiętaj że najlepsza karma dla owczarka niemieckiego to spersonalizowana karma.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *