Sprawdzone sposoby na wspólną aktywność z psem

Psy to istoty bardzo społeczne, które najlepiej rozwijają się, kiedy spędzają dużo czasu z rodziną. Aby wspierać ten rozwój należy zadbać o jakość zajęć, gier i ćwiczeń. Oczywiście nie zawsze jest to łatwe zadanie, ale przy odrobinie wysiłku z pewnością uda się znaleźć dodatkowy czas dla swojego ulubieńca.

Włącz psa do swoich codziennych zajęć!

Prostym sposobem na wydłużenie czasu spędzanego z psem jest umożliwienie mu przyłączenia się do codziennych zadań. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy załatwiasz różne sprawy, możesz to robić z psem. Spędzanie czasu z czworonogiem nie powinno być uciążliwe a sprawiać przyjemność obu stronom.

Sposoby na najlepsze wykorzystanie wspólnego czasu z psem

Być może nie wyobrażasz sobie dnia bez aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jeśli tak, jest to doskonała okazja do tego, aby włączyć w to swojego psa. Dzięki różnym akcesoriom Non stop Dogwear wspólne spacery, a nawet bieganie mogą być banalnie proste, a przy tym niezwykle przyjemne.

  1. Spacery – powszechnie wiadomo, że pies potrzebuje średnio około godziny ćwiczeń dziennie. Spacery są bardzo ważną czynnością budująca więź. Staraj się wyprowadzać psa dwa razy dziennie – raz rano i raz wczesnym wieczorem.
  2. Zabawa – gry zapewniają psu stymulację zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Przeznacz codziennie trochę czasu na zabawę z psem. Możesz grać w przeciąganie liny, chowanego lub aportować.
  3. Czułość – dotyk jest niezwykle ważny w budowaniu więzi między tobą a twoim psem.
  4. Ćwiczenia – jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, możesz jednocześnie ćwiczyć i spędzać czas z psem. Psy o energicznym usposobieniu, takie jak border collie, labrador retriever, husky i wyżły, uwielbiają biegać. Świetnym akcesorium do tego jest pas do biegania z psem.

Jakie akcesoria wybrać dla psa?

Jeśli pies jest mniejszej rasy lub, jeśli jest szczeniakiem obroża może zbyt mocno ciągnąć podczas spacerów. Szelki dla psa zapinane są wokół ciała odciąża szyję czworonoga. Na rynku istnieje mnóstwo stylów uprzęży. Jakie jeszcze akcesoria i zabawki mogą się przydać? Czasami trzeba włożyć psa do transportera lub specjalnej torby. Na dłuższe podróże takie rozwiązanie zapewni zwierzęciu nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo. Jeśli obawiasz się, że twój psiak może się zgubić, warto zainwestować w urządzenie śledzące, które montuje się na obroży. Czworonogi uwielbiają się bawić, dlatego warto zapewnić im odpowiednie zabawki, dostosowane do ich charakteru i usposobienia. Mogą to być różnego rodzaju gryzaki, piszczące piłki lub, dla najbardziej aktywnych, frisbee.

»

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *