Tomograf weterynaryjny – jak może pomóc Twojemu pupilowi?

Zapewne nie raz w życiu słyszałeś, że warto dbać o własne zdrowie, ponieważ każdy z nas ma je tylko jedno. Podobnie jak w przypadku ludzi, również u zwierząt warto dbać o zdrowie, po to, aby nasz pupil żył długo i szczęśliwie. Zbyt późno zdiagnozowana choroba bądź schorzenie może prowadzić do poważnych powikłań u naszego czworonoga, a w konsekwencji może wymagać długiego i kosztownego leczenia i wcale nie musi zakończyć się sukcesem. W medycynie zwierzęcej od kilku lat stosuje się już profesjonalne sprzęty medyczne, które ułatwiają szybką diagnozę u zwierząt. Jednym z przykładów takiego badania, które coraz częściej wykonuje się u psów w Polsce jest tomograf weterynaryjny. Dowiedz się kiedy i w jaki sposób przeprowadza się badanie tomografem weterynaryjnym i dlaczego jest ono tak skuteczne.

Tomograf weterynaryjny – charakterystyka

Pomimo, że badanie tomografii komputerowej jest w medycynie ludzkiej doskonale znane i wykorzystywane już od wielu lat, w przypadku diagnozowania i leczenia zwierząt używanie tomografu weterynaryjnego to wciąż nowinka technologiczna. Wysokiej jakości sprzętem dysponują tylko niektóre placówki weterynaryjne w Polsce, a dziedzina wciąż nie jest powszechnie znana.

Tomografy weterynaryjne to najnowocześniejsza technologia w najlepszym wydaniu. Tomograf komputerowy dla zwierząt jest specjalnie dostosowany do potrzeb naszych czworonożnych przyjaciół. Taki sprzęt operuje ponad 10-krotnie mniejszą dawką promieniowania niż w przypadku konwencjonalnej tomografii komputerowej. Takie rozwiązanie jest bezpieczne nawet dla małych psów. Badanie tomografem weterynaryjnym jest znacznie krótsze niż w przypadku ludzkiej tomografii. Dzięki tej nowoczesnej technologii weterynarze mogą ujrzeć tkanki miękkie i struktury kostne wewnątrz organizmu naszego pupila, a ponadto dokładne zobrazować sąsiednie struktury, co umożliwia późniejszą ocenę zaawansowania procesów patologicznych takich jak nowotwory, rozrosty nienowotworowe, procesy zapalne i inne.

Dlaczego tomograf weterynaryjny to przełom w leczeniu zwierząt?

Dane uzyskane z badania tomografem weterynaryjnym niejednokrotnie umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i wdrożenie leczenia w stadium zaawansowania choroby niewykrywalnej w innym badaniu obrazowym. Zarówno w przypadku medycyny ludzkiej jak i zwierzęcej doskonale sprawdza się stwierdzenie, że wczesna diagnostyka pozwala zarówno nam jak i naszym pupilom dłużej cieszyć się zdrowiem i życiem. Wartość takiej diagnostyki przeprowadzonej za pomocą tomografu weterynaryjnego jest nieoceniona dla późniejszego leczenia.

Jeżeli podejrzewasz u swojego pupila jakieś schorzenie lub zanotowałeś ostatnio zmianę w jego zachowaniu, nie ignoruj tej kwestii. Nawet drobna zmiana w zachowaniu czworonoga może wskazywać na poważne problemy ze zdrowiem. W takim przypadku warto udać się na badanie w tomografie weterynaryjnym. Takim zaawansowanym urządzeniem dysponują tylko najlepsze kliniki weterynaryjne w kraju, na przykład: https://www.klinikakurosz.pl/pl/tomografia.html. Sprawdź jak łatwo i szybko możesz umówić na badanie tomografem weterynaryjnym swojego zwierzaka i nie czekaj ani chwili dłużej. Wczesna diagnostyka może uratować Twojemu czworonożnemu przyjacielowi życie. Umów się na wizytę!

 

 

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *