Torba dla yorka? Świetny pomysł!

Codzienność z yorkiem z jednej strony jest wzruszająca – yorki to w końcu małe, piękne i kochane pieski. Z drugiej jednak strony musimy pamiętać, że yorki mają swoje pewne ograniczenia. Jakie? Otóż nie są to psy, które pokonają długie dystanse i które doskonale będą się czuły w podróży. Warto zatem zastanowić się nad torbą dla yorka…

Torba dla yorka – cechy specyficzne

Czym takim wyróżnia się torba dla yorka? Przede wszystkim mnogością swoich przeróżnych kształtów i wzorów. Dzisiaj szczególnie dwa z nich są na ustach prawie wszystkich miłośników tych małych piesków. Są to chusta dla yorka oraz torebka damska dla yorka.

Zacznijmy od omówienia chusty – ją wyróżnia przede wszystkim to, że nasz piesek jest cały czas blisko nas, przytulony i spokojny, my zaś mamy dwie ręce wolne i możemy np. spokojnie iść do sklepu. Z kolei zaś damska torba dla yorka prezentuje się po prostu świetnie. Jest to w zasadzie zwykła torebka, w której siedzi sobie nasz piesek – oczywiście jest ona specjalnie dla niego dostosowana. Możemy ją przewiesić przez ramie, co zapewnia nam wygodę, zaś jej estetyczny wygląd sprawia, że nie musimy się już ubierać na spacer z pieskiem w absolutnie najgorsze dresy.

Wybór torby dla yorka

Pamiętajmy jednak, że tak jak zawsze – dzisiaj także królują produkty gorszej i lepszej jakości. Jeśli zależy nam na komforcie naszym i naszego pupila, to warto jednak zainwestować w tę droższą wersję, która będzie nieco porządniejsza. Na co zaś należy zwracać uwagę podczas wyboru torby dla yorka?

Ze względu na delikatną skórę tych małych piesków, szczególnie ważny jest tutaj rodzaj materiału – nie może on być zbyt szorstki, twardy, a szwy nie mogą być wyczuwalnie. Ponadto istotne jest także to, czy torba dla yorka ma dodatkową kieszonkę, zapięcie dla pieska oraz czy posiada wytrzymałe, grube i mocne szwy i zapięcia.

Design torby dla yorka

Na koniec oczywiście musimy wybrać odpowiedni design torby dla pieska. Pamiętajmy tutaj o jednej ważnej sprawie – to jest torba dla yorka, nie zaś do końca dla nas. Oczywiście jak najbardziej musi się ona nam podobać i pasować nam do naszych codziennych kreacji. Jednak z drugiej strony nie może być ona męcząca dla pieska. Co to oznacza?

Otóż nasz pupilek nigdy się nie uspokoi podczas podróży, jeśli nasza torba dla yorka będzie utrzymana w jadowitej czerwieni albo zieleni. Ponadto odpadają także wszelkie bardzo wyraźne motywy zwierzęce. Lepiej zdecydowanie wybrać coś delikatniejszego i mniej rzucającego się w oczy tak, aby nasz piesek miał spokojną podróż.

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *