Transporter dla psa, a bezpieczna podróż

Chcąc bezpiecznie przetransportować psa, szczególnie w przypadku jazdy samochodem, bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pupila. Z tego względu, warto zastanowić się nad odpowiednim transporterem. Oferta producentów tego typu akcesoriów jest szeroka i każdy właściciel może znaleźć odpowiedni model dla swojego zwierzaka.

Coś dla mniejszych psów

Chcąc mieć możliwość transportowania psa nie za pomocą smyczy, można zastosować transportery. Torba dla psa jest dobrym rozwiązaniem, kiedy nasz pupil ma zranioną łapę bądź innym rodzaj kontuzji. Tego typu nosidełko jest przede wszystkim bardzo wygodne dla psiaka, przez co nie będzie się męczyć podczas drogi. Torby są najczęściej odkryte, co pozwala stosować je nawet w lato, kiedy temperatura mocno wzrośnie. Jedynym ograniczeniem tego typu nosidełka dla psa są gabaryty zwierzęcia. Noszenie w rękach psa ważącego 20 kilogramów może okazać się męczące na dłuższą metę…

Innym rozwiązaniem dla zwierzaków o niedużych gabarytach może być wiklinowy kosz. Jest również przewiewny, przez co pies nie będzie odczuwał zmęczenia temperaturą, jednak wiklina nie należy do najbardziej wytrzymałych materiałów. Może okazać się, że po kilku wyjścia taki wiklinowy kosz będzie w mocno zużytym stanie.

Psy o większych rozmiarach

Torba dla psa może okazać się nietrafionym rozwiązaniem, kiedy pies jest dość duży bądź ciężki. W przypadku takich psów jak bernardyny, niezbędne może okazać się zastosowanie przenośnej klatki. Zbudowana z drucików klatka jest bardzo wytrzymałym rozwiązaniem i mieści się do dużych bagażników. Klatki te są zazwyczaj duże, przez co można umieścić w nich dodatkowe akcesoria, jak kuwety czy koc.

Prócz klatki równie popularnym rozwiązaniem dla dużych psów są maty ochronne. Maty bądź koce ochronne rozkłada się swobodnie na tylnym siedzeniu samochodu, a następnie przypina do oparcia fotel za pomocą różnorodnych rzepów bądź zatrzasków. Maty ochronne wytwarzane są z mocnego i wodoodpornego materiału przez co zagrożenie zanieczyszczenia samochodu jest raczej zredukowane do minimum. Sierść czy ślina nie powinny zabrudzić tapicerki samochodu przy zastosowaniu takich mat.

Każdy świadomy posiadacz psa powinien zainteresować się tematem transporterów, szczególnie, kiedy postanawia zawieźć pupila gdzieś samochodem. W przypadku zderzenia, niezabezpieczone zwierzę, jest wysoce narażone na obrażenia oraz może być zagrożeniem zdrowia dla innych pasażerów. Z tego względu, przed zabraniem zwierzaka do samochodu warto zastanowić się nad jego i swoim bezpieczeństwem.

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *