Ubranka dla zwierząt – hit, czy kit?

W chłodniejszą część roku podczas wizyt na psich wybiegach dostrzec można istną rewię mody i nie do końca mowa tutaj wyłącznie o psich opiekunach. Kurtki, kombinezony, bluzy, golfy i swetry, zarówno kolorowe jak i bardziej stonowane – toż to istny psi wybieg. W mroźne dni pieski spokojnie spacerują ubrane w ciepłe i wygodne psie buty, jesienią zaś opiekunowie dobierają sobie i swoim pupilom komplety jednakowych dresów. Świetna sprawa – myślą psiarze. Jednak wciąż zdarza się wiele osób, które wychodzą z założenia, że jest to zwyczajna fanaberia psich opiekunów. Czy faktycznie tak jest?

Czy ubranka dla zwierząt to hit, czy kit?

Większość zdrowych psów jest naturalnie przystosowana do przebywania na dworze. Nawet przy niskich temperaturach mróz nie szkodzi psom długowłosym, ani o gęstej okrywie włosowej, ponieważ są one dobrze izolowane naturalnie. Istnieją jednak rasy, które ze względu na swoje umaszczenie, wymagają wsparcia swoich opiekunów. Szczególnie chronić przed zimnem należy psy bezwłose i te, które nie mają warstwy podszerstka. Szczególnej troski i ciepła wymagają również psy starsze, o zwolnionym metabolizmie, po urazach, czy przebytych chorobach, w trakcie leczenia i bezpośrednio po jego zakończeniu.

Wiele osób zastanawia się jak rozpoznać, że pies marznie, bo przecież sam nam o tym nie powie ;). Kluczem jest obserwacja swojego pupila. Jeżeli podczas spaceru pies wyraźnie się garbi i kuli, trzęsie lub drży, piszczy i ciągnie do domu, możesz być pewien, że należy zaopatrzyć się w porządne termiczne zabezpieczenie. Kiedy nadchodzą chłodne, jesienne dni kurtka lub kombinezon dla psa to podstawa, dlatego warto jak najwcześniej zacząć przyzwyczajać pupila do noszenia ubranka.
W ostre mroźne dni, kiedy temperatura spada dużo poniżej zera, spacerowanie z psem po zamrożonym chodniku może prowadzić do poważnych uszkodzeń psich łap, a zwłaszcza odmrożenia delikatnych poduszek. Przemarznięty zimowym spacerem pies może z łatwością się przeziębić i przejść infekcję podobnie do ludzi. Również z uporczywym katarem, kaszlem, chrypką, czy stanem podgorączkowym.

Jakie ubranka dla zwierząt wybrać?

Kluczową kwestią przy wyborze idealnego ubranka dla swojego czworonoga jest wygoda. Ubranko musi być odpowiednio dopasowane, przylegające do ciała, ale zapewniające pełen zakres ruchów. W przypadku psów bezwłosych warto zwrócić uwagę na rzepy, gdyż źle zapięte mogą podrażnić ich wrażliwą skórę. Oczywiście priorytetem jest upewnienie się o łatwym i szybkim dostępie do obroży lub szelek, aby zapobiec ewentualnej ucieczce. Ubranko powinno być dobrane do aktualnie panującej temperatury, nie możemy dopuścić do przegrzania psa. Pupilom o gęstym umaszczeniu włosowym wystarczy lekki sweterek lub golf.

Dla bezwłosych maluszków koniecznością jest codzienny sweterek, kubraczek i zestaw kurtek odpowiednich do pory roku. Drobne psie łapki z pewnością docenią malutkie zimowe buciki, które odizolują je od mroźnej ziemi. Psy bez podszerstka z pewnością zaakceptują i polubią puchową zimową kurteczkę, która pozwoli na dłuższe i przyjemniejsze harce w śniegu. Starszy, dostojny jamnik chętniej wyjdzie na dwór w dopasowanym i wygodnym płaszczyku przeciwdeszczowym. Odpowiedzią na wszystkie psie potrzeby jest bardzo duży wybór ciekawych outfitów w różnych fasonach i rozmiarach, który oferuje internetowy sklep zoologiczny Apetete.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *