Ubranka zimowe dla psów – wymysł czy konieczność?

Ubrania dla psów wzbudzają spore kontrowersje. Jedni uważają je za zbędny gadżet i widzimisię właściciela, inni dostrzegają ich praktyczne zastosowanie. Zimą pomagają chronić psa przed zmarznięciem, a tym samym dbać o jego dobrą kondycją zdrowotną. Jak wybierać ubranka zimowe dla psów, by zwierzę czuło się w nich komfortowo?

Dlaczego zimą pies potrzebuje ubrania?

Kiedy temperatury spadają, na dworze robi się zimno i wietrznie, ochrony potrzebują nie tylko ludzie. Również przyzwyczajonym do wyższych temperatur psom robi się nieprzyjemnie zimno. Chłód wywołuje nie tylko dyskomfort, ale również stanowi zagrożenie dla zdrowia zwierzęcia. Wychłodzony organizm jest mniej odporny – pies jest bardziej podatny na infekcje, może złapać katar czy kaszel, zachorować np. na zapalenie płuc.
Przez wyziębienie nasilają się także choroby przewlekłe, z którymi zmaga się wiele psów, zwłaszcza psich seniorów. Wychłodzone organy gorzej pracują, co może mieć poważne konsekwencje. Zimą marzną zwłaszcza rasy pozbawione podszerstka, wrażliwe są także szczeniaki i psy w starszym wieku. Żeby psy czuły się komfortowo, właściciel powinien zadbać o ich ochronę przed przemarznięciem, zapewniając im wygodne, miękkie płaszczyki czy kurtki.

Jak kupować ubranka zimowe dla psów?

Przed wizytą w sklepie zoologicznym, należy dokładnie zmierzyć psa, by dopasować rozmiar ubranka zimowego do jego postury, Płaszczyk powinien chronić wrażliwe okolice, ale jednocześnie nie utrudniać zwierzęciu ruchu ani nie uniemożliwiać mu załatwiania potrzeb fizjologicznych.
Oprócz rozmiaru liczy się przede wszystkim jakość wykonania. Materiał, z którego uszyto ubranka zimowe dla psów, musi być dość elastyczny, by dopasowywał się do ruchów psa. Dobrym pomysłem może być kurtka z wodoodpornym pokryciem, dzięki czemu ubrania nie trzeba będzie codziennie prać, a pies zyska ochronę także przed wilgocią. W wyjątkowo mroźne dni trzeba zadbać o dodatkowe ocieplenie – w sklepach dostępne są kurtki i płaszczyki z polarowym, miękkim ociepleniem.

Gdzie kupować ubranka zimowe dla psów?

Ubranka na zimę przeznaczone dla czworonogów dostępne są w każdym dobrze wyposażonym sklepie zoologicznym. Ubranka różnią się rozmiarówką, niektóre dopasowane są do potrzeb konkretnych ras. Przed zakupem ubranie najlepiej zmierzyć, by upewnić się, że psu będzie wygodnie.
Płaszczyk na zimę można kupić także online. Producenci podają zwykle dokładne rozmiary ubrania, by opiekun psa mógł zmierzyć swojego pupila i upewnić się, że ubranko nie będzie go obciskać ani krępować jego ruchów.

Artykuł powstał we współpracy z LileTink

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *