Wartościowe karmy dla psów – ważne składniki

Na półkach sklepów można znaleźć różne rodzaje karmy dla psów. Dostępne są produkty dla zwierząt w podziale na grupy wiekowe: od szczeniaków, dorosłych psów, aż po seniorów. Można nabyć także karmy lecznicze, które są zalecane przez weterynarzy dla psów borykających się z problemami trawiennymi, chorobami nerek, nadwagą itp. Ponadto podzielone są według konsystencji i zawartości wody: sucha i mokra karma.

Klasy karmy dla psów

Superpremium – wysokiej, jakości karma wytwarzana ze świeżego, wysokiej, jakości mięsa (np. jagnięciny, wołowiny, drobiu itp.) Z wykorzystaniem ziarna (lnu, jęczmienia, owsa itp.). Wartość energetyczna takiej karmy dla psów wynosi ponad 450 kcal na 100 g produktu. Taka karma dla psów jest wzbogacona witaminami i nie zawiera konserwantów, aromatów i stabilizatorów. Do tej klasy żywności dla zwierząt należy linia holistyczna, na którą składa się duża ilość mięsa lub ryb w naturalnej postaci oraz dodatki ziołowe. Ten rodzaj karmy dla psów jest wolny od GMO, barwników oraz wzmacniaczy smaku.

Skład klasy premium obejmuje mięso ryb, drób, podroby dobrej, jakości, a także ryż i / lub warzywa: buraki, marchew i ziemniaki. Karma dla psów zawiera w swoim składzie białko roślinne, jest dobrze trawiona, jej wartość energetyczna jest większa niż 350 kcal na 100 g produktu. Można stwierdzić, że sucha karma dla psów jest to pełnowartościowe pożywienie i nie może stanowić zagrożenia dla jego zdrowia.

Składniki karmy – na co zwrócić uwagę

Na każdym opakowaniu karmy dla psów znajduje się informacja na temat producenta, zawartości z dokładnym składem oraz dla której rasy psów jest przeznaczona lub dla której grupy wiekowej.

Po pierwsze, karma dla psów powinna zawierać mięso. Wysokiej, jakości mięso odpowiednie dla psów to wołowina, kurczak oraz indyk. Z kolei jednym z najbardziej wartościowych składników które producenci wprowadzają do karmy dla psów są: jęczmień i brązowy ryż. Biały ryż nie posiada tak dużo wartości odżywczych. W niektórych produktach można spotkać owies, ale nie wszystkie psy mogą go spożywać, ponieważ może spowodować niestrawność. Również kukurydza należy do słabo trawionych a nawet może przyczynić się do wystąpienia alergii.

Poza mięsem i zbożami producenci decydują się na dodanie do konkretnych rodzajów karmy dodatkowe składniki. Należą do nich jajka, bez korzystania z jajek w proszku. Bardzo cennymi składnikami karm dla psów są owoce, warzywa, zioła, drożdże, jagody, probiotyki, witaminy oraz minerały, glukozaminę.

Warto zatem wiedzieć, że wybierając karmę dla psa, należy kierować się jego cechami osobowymi, takimi jak: wiek, rasa, wielkość, styl życia oraz przebyte choroby oraz takie stany jak ciąża i laktacja. Wielu producentów wprowadza takie oznaczenia jak: karma dla aktywnych psów, starszych psów oraz karma dla szczeniąt.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *