Wybieramy najlepszą karmę dla psa

Wybór najlepszej karmy dla psa spędza nam niejednokrotnie sen z powiek. Zastanawiamy się, jaka będzie najlepsza sucha karma dla psów dorosłych, a jaka dla szczeniaków i psów ras małych. Trzeba mieć świadomość, że dieta i odpowiednia karma dla psa odgrywają w jego życiu szczególną rolę. Bezpośrednio wpływają na jego zdrowie i samopoczucie. Dobre jedzenie sprawia, że pies jest szczęśliwy, radosny i pełny energii. Chce aktywnie spędzać czas i dobrze się czuje. Jego sierść błyszczy, a zęby się nie psują. Wszelkie wycieczki, nowe zabawki i szkolenia nie będą miały sensu, jeśli nie zadbamy o właściwą dietę i prawidłowy sposób odżywiania naszego psa.

Jak wybrać najlepszą suchą karmę?

Wybór jedzenia dla czworonogów jest ogromny. Właśnie dlatego powinniśmy przy każdym zakupie czytać etykiety i sprawdzać skład. Karma dla psa na pierwszym miejscu powinna uwzględniać mięso. Im więcej go będzie w składzie, tym lepiej. Trzeba mieć na względzie, że zboża takie jak na przykład pszenica mogą powodować u psa bóle żołądka i złe samopoczucie. Wybierając suche karmy trzeba również uwzględnić wiek czworonoga. Sucha karma dla dorosłych psów i seniorów będzie zupełnie inna, niż ta dla szczeniaków. Dobrze dopasowana, do aktualnego etapu życia, karma sucha i mokra sprawią, że zwierzę będzie się dobrze rozwijało. Skład karmy będzie zdecydowanie ważniejszy, niż sama estetyka produktu. Często zdarza się, że ładnie wyglądający produkt jest bardziej przetworzony, a zupełnie nie o to nam chodzi.

Składniki odżywcze, czyli czego szukać w składzie karmy dla psa

Zarówno karma mokra, jak i sucha karma dla psa powinna być zdrowa. Aby tak było musimy czytać etykiety i zwracać uwagę na skład. Po pierwsze głównym składnikiem diety naszego czworonoga powinno być mięso. Tu znaczenie ma ilość w okolicach 50 %, ale także jakość. Mięso powinno znajdować się na pierwszym miejscu w składzie. Po drugie, jeśli producent nie wskazuje procentowego udziału poszczególnych elementów w składzie, lepiej takie produkty omijać. W skład psiej karmy wchodzą również wypełniacze, a więc wszystko to, co nie jest mięsem. Ich zadaniem jest podniesienie kaloryczności pożywienia. Obniżają także cenę produktu. Dobrym wypełniaczem są wszelkiego rodzaju warzywa i owoce. Sprawdzają się tu ziemniaki, dynia, marchewki, jagody, jabłka, czy kiwi. W karmie oprócz mięsa i wypełniaczy bardzo często pojawiają się dodatki, mikroelementy i witaminy, a więc elementy mające zapewnić psu zdrowie i zadbać o jego stawy.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *