Wybierz odpowiednie legowisko dla psa

Legowiska ortopedyczne dla psa oferują wiele korzyści starszym psom lub psom z zapaleniem stawów lub dysplazją stawów biodrowych. Obejmują one dodatkowe wsparcie i komfort dla mięśni i stawów psa, a także lepsze rozłożenie ciężaru, gdy pies odpoczywa.

Inne psy, które mogą odnieść korzyści z ortopedycznego legowiska dla psa, to aktywne psy, takie jak zwierzęta pracujące lub służbowe, lub psy, które niedawno przeszły operację i stoją w obliczu długiego powrotu do zdrowia. Niektórzy właściciele decydują się na umieszczanie szczeniąt na łóżkach ortopedycznych, aby zapobiec rozwojowi problemów z mięśniami i stawami. Wtedy potrzebny jest materac ortopedyczny dla psa.

Wybierz odpowiednie legowiska ortopedyczne dla psa

Właściciele zwierząt mają do czynienia z szeroką gamą produktów, gdy kupują ortopedyczne legowiska dla psów. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Wybierz materac ortopedyczny dla psa w odpowiednim rozmiarze dla Twojego psa. Wybierz łóżko, które jest wystarczająco duże, aby Twój pies mógł się całkowicie rozłożyć. Wybierz również rozmiar odpowiedni do wagi Twojego psa, aby zapewnić mu odpowiednie podparcie z legowiska.

Rdzeń piankowy zapewnia dobre wsparcie

Wybierz legowisko z wysokiej jakości rdzeniem. Pianka jest powszechnie stosowanym materiałem w legowiskach dla psów ortopedycznych. Dopasowuje się do kształtu ciała psa i łagodzi bolesne punkty ucisku. Rdzeń z pianki może pomóc Twojemu psu spać wygodniej, ponieważ może być mniej podatny na przewracanie się i obracanie w celu znalezienia wygodnej pozycji do spania.

Kupując nowe legowisko dla psa, będziesz musiał stawić czoła wielu piankom do wyboru, w tym piance memory, ortopedycznej i na jajka. Pianka z pamięcią kształtu dostosowuje się do wagi psa, jego sylwetki i temperatury, tworząc wygodne gniazdo, w którym pies śpi. Pianka ortopedyczna zapewnia dodatkowe wsparcie w porównaniu ze zwykłymi legowiskami dla psów. Pianka do skrzynek na jajka zapewnia również dodatkową korzyść, ponieważ utrzymuje psa w cieple w chłodne dni i chłodniej w ciepłe dni. Takie ortopedyczne legowiska oferuje firma Hectolove.

Jeśli ciepło pomaga Twojemu zwierzakowi czuć się bardziej komfortowo, wybierz podgrzewane legowisko dla psa. Większość ogrzewanych łóżek ma sznurki odporne na żucie i oferuje właścicielom psów możliwość zapewnienia im ciepłego miejsca do spania w nocy. Niektóre podgrzewane legowiska dla psów są przeznaczone do użytku na zewnątrz, ale większość z nich jest przeznaczona wyłącznie do użytku w pomieszczeniach.

Wybierz narzutę na materac, którą można prać w pralce, którą można łatwo zdjąć. Ułatwia to czyszczenie legowiska Twojego psa, a także daje możliwość zmiany pokrowca na coś bardziej miękkiego i cieplejszego, jeśli zmieni się komfort Twojego psa.

Znalezienie dobrego miejsca na drzemkę

Ustaw legowisko w przytulnej, wolnej od przeciągów części domu. Twój pies prawdopodobnie ma już ulubione miejsce do spania (lub dwa) w Twoim domu, więc pomóż mu przejść do nowego łóżka, umieszczając je w pobliżu miejsca, które już zna. Pozwól swojemu psu powąchać i zbadać nowe legowisko, zanim całkowicie usuniesz jego stare, aby ułatwić przejście.

Możesz nie być tego świadomy, ale twój pies śpi około 12 godzin dziennie. To ma sens, że będziesz chciał dla niego odpowiednie legowisko. Wielu właścicieli psów uważa, że psy są dość łatwe; że będą szczęśliwi mogąc się zwinąć i spać gdziekolwiek. Ale tak nie jest. Pies tak naprawdę nie powinien spać na podłodze. Niektórzy ludzie nie chcą, aby ich psy spały na sofach i łóżkach. Ale prawda jest taka, że on potrzebuje łóżka w taki sam sposób, w jaki ty potrzebujesz swojego.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *