Wybór zabawek ma znaczenie – czym powinien bawić się pies?

Zabawa pełni bardzo ważną rolę w życiu psów. Otóż każdego dnia psiak powinien się bawić. Jednak każdy odpowiedzialny opiekun powinien pamiętać, że duże znaczenie ma również wybór odpowiednich zabawek. Nie można dać zwierzęciu byle czego do zabawy, bo może być to dla niego niebezpieczne czy też szkodliwe. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jakie zabawki wybrać dla psa.

Dla szczeniąt – tylko zabawki lateksowe

Szczenięta są szczególnie ciekawskie świata i często próbują wszystkiego skosztować, choć są i takie, które dodatkowo wszystko połykają. Dlatego też wybór zabawek dla psich dzieci ma szczególnie duże znaczenie. Na pewno nie można kupować plastikowych zabawek, a to oznacza, że także dawanie psu plastikowej butelki po wodzie może być dla niego bardzo szkodliwe. Wbrew pozorom szczeniaki mają ostre ząbki i mogą przegryź plastik, a następnie go zjeść. Najlepiej więc wybierać takie zabawki, które są bezpieczne i w tym przypadku mamy dla myśli zabawki lateksowe, które są nietoksyczne i stosunkowo mocne. Musimy dodać do tego także to, iż są miękkie i w sytuacji, gdy psiak połknie mały fragment takiej zabawki to zazwyczaj mu nie zaszkodzi i bez problemu ją wydali. Doskonałej jakości zabawki znajdziecie w TwojPieszczoch.pl – sklepie zoologicznym, który oferuje naprawdę szeroki wybór zabawek i to w korzystnych cenach. Oczywiście bardzo ważne jest też dobranie rozmiaru zabawki do wielkości zwierzęcia. Swoją drogą zabawki lateksowe polecane są też dla dorosłych psów, którym czasami zdarzy się połknąć mały kawałek.

A co z zabawkami winylowymi?

Zdecydowanie tańsze niż lateksowe, ale też słabszej jakości są zabawki wykonane z winylu. Ten materiał jest twardy, ale nie jest trwały. Nie są więc najlepszym wyborem, choć oczywiście jeżeli Wasz pies głównie zabawki nosi czy chce, by mu je rzucać, to wtedy nie ma problemu i rzeczywiście można pozwolić sobie na takie modele. Jeżeli jednak jest typem, który rozgryza i zdarza mu się połknąć kawałek, to absolutnie zabawki winylowe nie są polecane. Na pewno nie należy wybierać ich dla szczeniąt. Tutaj musicie wiedzieć, że pod wpływem soków żołądkowych winyl twardnieje, a to oznacza, że jeżeli pies zje fragment takiej zabawki, to może mieć problem z jej wydaleniem i niestety często konieczna jest operacja. Dlatego zdecydowanie lepiej zapłacić więcej niż żałować.

Sznurki i szarpaki, a także frisbie – tak czy nie?

Sznurki czy szarpaki często są uwielbiane przez psy, szczególnie, gdy mogą posiłować się ze swoimi opiekunami. Jednak niestety nie każdy sznurek czy szarpak jest dobrej jakości. Bywają takie, które bardzo szybko tracą nici i te nici spożywane są przez psy. Zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji postawić na frisbie, które pozwala zwierzęciu się zmęczyć i świetnie bawić. A chyba każdy opiekun psiaka wie, że co jak co, ale psy lubią dużo biegać czy się bawić, no chyba, że to bulteriery, choć i wśród psów tej rasy zdarzają się energiczne egzemplarze. Każdego dnia opiekun powinien zapewnić psu rozrywkę i zabawę, podobnie jak długi spacer. Jeżeli Wasz pies ma nadmiar energii, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się na wybieg i następnie pobawić się z nim frisbie. Na pewno już po chwili zobaczycie uśmiech i zachwycone oczka. Ten kto sądzi, że psy się nie uśmiechają jest w dużym błędzie.

A co z zabawkami interaktywnymi?

Zabawek jest wiele i dostępne są przeróżne modele. Dużą popularnością cieszą się zabawki interaktywne, które stymulują rozwój zwierzęcia, ale dają mu też frajdę. Jednak nie każda zabawka jest dobra. Czasami można kupić modele, w których chowa się smaczki, a piesek ma łapką je wyciągać. Cóż, nie ma się co łudzić zaraz taką zabawkę rozpracuje i potem nie będzie sprawiała mu już żadnej frajdy. Można postawić na maty węchowe, które wiele psiaków także lubi, choć rzecz jasna nie wszystkie, bo nie wszystkie zabawę utożsamiają z poszukiwaniem jedzenia. Naszym zdaniem zabawki skaczące są dobrym wyborem, bo dają zwierzętom wiele przyjemności, ale jednak nie oznacza to wcale, że wystarczy tylko zwierzęciu dać zabawkę i już zajmie się sobą. Otóż każdego dnia należy poświęcać czas na zabawę. Wystarczy nawet 20 minut i już zauważycie, jak Wasz pies jest Wam wdzięczny.

Warto, a nawet trzeba bawić się ze swoim czworonogiem. Swoją drogą jest to bardzo przyjemne i odstresowuje obie strony.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *