Wyprawka dla psa – co warto kupić?

Wyprawka dla psa – w co powinniśmy się wyposażyć?

Przygarnięcie lub zakup psa to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Dołącza do nas członek rodziny, który z pewnością wniesie wiele uśmiechu i szczęścia w nasze życia. Przy całej radości należy jednak pamiętać o zakupie podstawowych akcesoriów. Co powinniśmy zakupić przed przyjęciem nowego domownika i gdzie możemy się zaopatrzyć w artykuły dla psów?

Miski, poidełka i leżanki – by nasze czworonogi miały beztroskie życie

Wyobraź sobie życie bez sztućców, talerzy, kubków i misek. Z jednej strony możemy spożywać jedzenie prosto z patelni czy z garnka, jednak na dłuższą metę będzie to niewygodne i niepraktyczne. Dlatego jedną z podstawowych kwestii jest zakup takiej “zastawy” dla psa, by mogły one spokojnie i wygodnie zaspokoić głód i pragnienie. Najlepiej zakupić dwie osobne miski – w jednej znajdzie się sucha karma dla psa, a w drugiej mokra, dzięki czemu będziemy mogli wygodnie dozować zwierzakowi racje żywieniowe. Do tego pamiętajmy o leżance lub kojcu dla psa; choć niektóre czworonogi będą wchodzić nam do łóżka lub spać na gołej podłodze, warto zainwestować w wygodne posłanie. Na ostatnim etapie zadbajmy o odrobaczanie psa – szczególną uwagą otoczmy te psiaki, które adoptujemy ze schroniska.

Przy zakupach weź pod uwagę wiek i rasę psa

Należy pamiętać, że zupełnie inne potrzeby będą wykazywać szczeniaki, inne dorosłe psy, a zupełnie inne psi seniorzy. Do każdego z nich należy podejść indywidualnie i jak najlepiej dostosować się do preferencji czworonoga. Zwróćmy uwagę, by na każdym etapie życia i rozwoju zwierzaka była obecna mokra karma dla psa – są one bardzo pożywne i treściwe. Nie tylko dobór karmy dla psów będzie warunkowany przez wiek i rasę zwierzęcia – również obroże czy konieczność zakupu psich ubrań będzie w ten sposób determinowana. Wiadomo, że im większy i ruchliwszy pies, tym wytrzymalsza i dłuższa smycz i obroża powinna być. Przy psach kanapowych lub bez sierści należy obowiązkowo zaopatrzyć się w psie sweterki lub kurteczki – zima bez takiej odzieży bardzo daje się we znaki co mniejszym pupilom!

Zabawki – zakupić na początku czy z czasem?

Bardzo często właściciele z rozpędu kupują również cały zestaw zabawek – od piszczących gryzaków przez włochate warkocze do szarpania aż po piłeczki do aportu. Po kilku dniach okazuje się, że zwierzak przejawia kompletny brak zainteresowania większością z nich, wybierając jedno z sześciu czy siedmiu akcesoriów. Warto na początku rozeznać się w upodobaniach psa – czy jest on ruchliwy, czy chętnie aportuje, czy uczy się nowych sztuczek oraz czy w ogóle chce się bawić. Na podstawie kilku prowizorycznych zabawek – kawałka sznurka, piłki tenisowej, gumowej rękawiczki – możemy sprawdzić, z czym nasz czworonóg czuje się szczęśliwy. Po takim krótkim badaniu możemy kupić prawdziwe akcesoria, bez obaw że będą leżały nieużywane.

Gdzie zakupić kompleksową wyprawkę?

Dla tradycjonalistów lub osób, które wolą zdać się na pomoc fachowej obsługi, idealnym wyborem będzie sklep zoologiczny Łódź. Kompetentni pracownicy pomogą wybrać odpowiedni rodzaj karmy, rozmiar legowiska czy też skompletują dodatkowe akcesoria. Osoby zabiegane oraz ceniące wygodę mogą wybrać internetowy sklep zoologiczny, w którym szybko i wygodnie zamówią wszelkie niezbędne rzeczy. Szybka dostawa do domu, wygodne płatności oraz atrakcyjne rabaty sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na dokonanie zakupów z domowego zacisza. Niezależnie od wyboru sklepu, warto zrobić sobie “checklistę”, czyli spis niezbędnych rzeczy, które wraz z zakupem będziemy odhaczać. Dzięki temu upewnimy się, że nasz czworonóg będzie mógł liczyć nie tylko na ciepłe serce, ale i kompleksowe wyposażenie u boku nowego właściciela.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *