Legowisko dla psa

Wyprawka dla psa – najważniejsze rzeczy dla czworonożnego przyjaciela

Decyzja podjęta: bierzesz psa! Teraz czekają Cię miłe zakupy: zabawki, miski, obroże, szelki dla psa, smycz. Trzeba też znaleźć dobre miejsce na jego posłanie i mądrze wybrać legowisko. Przeczytaj nasze rady i dowiedz się, w co warto zaopatrzyć pupila.

Poznaj listę najpotrzebniejszych akcesoriów dla psa:

  • Wygodne posłanie
  • Szelki dla psa lub obroża
  • Zabawki dla psa do domu i na spacery

Wygodne posłanie

Labrador czy wyżeł wymaga stanowczo więcej miejsca w domu niż york albo maltańczyk. Najważniejsze, by miał swoje posłanie. Legowisko dla dużego psa musi uwzględniać gabaryty czworonoga wraz z kilkunastocentymetrowym zapasem. Chodzi o to, aby podczas odpoczynku pies mógł bez przeszkód zwinąć się w kłębek, rozciągnąć na całą długość lub przewrócić z boku na bok.

Z małymi psami jest łatwiej. Niektórym wystarczy nieduża psia poducha, by wysypiać się w spokoju, ale inne nie zasną, póki nie schowają się pod kocem. Można więc małym pupilom w ramach miejsca do spania zaproponować na przykład miękką budkę.

Do tego psy lubią trzymać na posłaniu swoje zabawki, smakołyki i gryzaki. Większość tych zwierząt nie kąpie się nigdy przed wskoczeniem do łóżka. Pełno więc na psim legowisku piasku, kurzu, resztek jedzenia… Dlatego ważny jest materiał, z jakiego uszyte zostało posłanie. Najlepiej, jeśli da się całość wyprać w pralce. Ale materiał może też być wodoodporny, jak choćby nieprzemakalna codura z powłoką PVC – odporna na zadrapania. Wtedy wystarczy raz w tygodniu odkurzyć posłanie i przetrzeć na mokro, a wielkie pranie urządzać sporadycznie.

Głównym elementem konstrukcji posłania jest wypełnienie. Legowisko dla małego psa powinno być miękkie i miło sprężyste. Dla dużego – twardsze, ale układające się „pod psem”. Taką funkcję spełniają stosowane zazwyczaj silikonowe kulki. Sprawdź tylko, czy posłanie jest nimi odpowiednio wypełnione. Duży wybór legowisk dla psa znajdzie tutaj.

Szelki dla psa lub obroża

W gruncie rzeczy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić wraz ze smyczą zarówno obrożę dla psa, jak i szelki. Oba rozwiązania mają swoje plusy i przydają się w różnych sytuacjach, a ich ceny nie przerażają.

Obroża dla psa o regulowanym obwodzie może być uszyta ze skóry, płótna, grubych kolorowych nici, materiału, podbita polarem albo miękką bawełną. Jest wygodna i nie zawadza psu, o ile pomiędzy szyją a obrożą mieszczą się dwa palce. Sprawdza się dobrze przy nauce posłuszeństwa – podobnie jak szelki treningowe.

Na codzienne spacery dobrym rozwiązaniem są też zwykłe szelki dla psa. Nie zawadzają czworonogowi ani nie wywołują u niego dyskomfortu, kiedy zbyt pociągnie smycz. Rodzajów takich szelek jest wiele – warto sprawdzić, które przypadną do gustu psu i z którymi nie będziesz mieć kłopotów przy zapinaniu.

Zabawki dla psa do domu i na spacery

Dobre zabawki dla psów nie pozwalają się im nudzić, kiedy nikogo nie ma w domu. Poprawiają koordynację ruchową, wspomagają rozwój i wpływają dodatnio na IQ pupila. Konga z twardej gumy i snackballe, w które wkłada się smakołyki, potrafią zająć psa na dłuższy czas. Różnego rodzaju gryzaki zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia wszystkiego, co popadnie. Dzięki nim być może uda Ci się ochronić ulubione buty.

A co na spacery? Wszelkie piłki do aportowania, dyski do łapania w locie (dla tych bardziej bystrych i już wyszkolonych), znalezione po drodze patyki do gryzienia i siłowania się z psem. Sprawdzi się też zwykła zabawa w chowanego (Ty się kryjesz, a pies Cię znajduje). Pamiętaj, że w tym przypadku wielkość czworonoga nie gra roli – wszystkie psy lubią się bawić, być zajęte, wykorzystywać węch i poprawiać swoją sprawność.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *