Zabawki dla psów małych i dużych – jakie wybrać?

Czworonożne pupile różnią się między sobą kolorystyką, rozmiarem czy zachowaniem. Z tego powodu rynek produktów dla psów jest bardzo zróżnicowany i pozwala dobrać jedzenie, wyposażenie oraz dodatkowe przedmioty jak zabawki z uwzględnieniem potrzeb i wymogów poszczególnych psów.

Jakie są dostępne zabawki dla psów?

Każdy piesek uwielbia zabawę i ta skłonność trwa przez całe jego życie. Dlatego też warto dostarczyć pupilowi zabawkę dostosowaną do jego potrzeb i możliwości. Psy bawiąc się zabawką podskakuje, szarpie czy nawet piszczy z radości. Z powodu ogromnego wyboru zabawek dla psów właściciel psa może mieć problem z dokonaniem zakupu.  Zabawka przeznaczona dla szczeniaczka będzie inna niż ta dla dorosłego psa. Znaczenie ma także rozmiar i możliwości psa, aby zabawka zbyt szybko nie uległa zniszczeniu. Obecnie dla psów w miejscach takich jak https://apetete.pl/ można zakupić różnego rodzaju zabawki jak:

  • piłki, czyli klasyczne zabawki, które rzuca się psu i są obecne na rynku w postaci wielu odmian;
  • zabawki z piszczałką, która wydaje dźwięk po ściśnięciu. Jednak warto zwrócić uwagę, że nie każdy pies lubi głośne zabawki;
  • gryzaki, gdyż gryzienie i żucie są ważnym elementem aspektem życia;
  • maty węchowe, w których można ukryć ulubione smaczki pupila, aby mógł je samodzielnie wyszukać;
  • szarpaki, czyli oferta zabawy w przeciąganie liny. Szarpaki mogą być wykonane z juty, sznura, polaru czy skóry;
  • aporty, dyski czy frisbee, które służą do zabawy, ale także nauki aportowania i przynoszenia przedmiotów;
  • pluszowe zabawki, które są bardziej wytrzymałe niż te przeznaczone dla dzieci;
  • psie łamigłówki, czyli zabawki edukacyjne i interaktywne, które angażują psi umysł. Sa dostępne różne rodzaje trudności, co pozwala dopasować zabawkę do poziomu pieska;
  • zabawki typu kong, które działają na zasadzie maty węchowej. Zabawka utrudnia psiakowi dostanie się do zawartości, która jest smakołyk ukryty we wnętrzu zabawki.

Jakie zabawki wybrać?

W przypadku szczeniaka potrzebny będzie komplet zabawek, aby pies poznał różne rodzaje i wybrał te najbardziej mu odpowiadające. zwykle dla szczeniaka warto wybrać niezbyt twardy gryzak, szarpak ze sznurka oraz pluszową zabawkę. Warto zwrócić uwagę, że każdy pies ma inne potrzeby. Zwykle wszystkie czworonogi lubią gryzaki, natomiast pozostałe zabawki to już indywidualny wybór, który jest dostosowany do potrzeb i aktywności psa. Całkowicie odmienne potrzeby i zabawki wybierze pies dorosły, który został adoptowany, a jeszcze inne starsze zwierzęta lub psy z trwałymi urazami czy te mniej aktywne. Niektóre psy zachęci do zabawy maskotka z piszczałkami w środku, a dla innego bardziej interesujące będzie np. migające światełko czy konkretny kształt zabawki. Warto też wziąć pod uwagę rozmiar psa i dobrać zabawki odpowiednie dla jego postury. Dla małych psów przeznaczony jest rozmiar S, dla średnich i dużych należy wybrać rozmiar M. Dodatkowa zaletą zabawki może być jej jaskrawy kolor.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *