Zapalenie dolnych dróg moczowych u psów. Jak temu zaradzić?

Psy podobnie jak ludzie są w stanie zachorować. Do jednych z najczęstszych przypadłości możemy zaliczyć zapalenie dolnych dróg moczowych czyli pęcherza. Jest to na tyle uciążliwa choroba, że oprócz psa cierpią na tym również właściciele. Jakie są pierwsze objawy występowania choroby i co możemy zrobić, aby jej zaradzić?

Kiedy następuje stan chorobowy?

Wielu właścicieli zwierząt, nie tylko psów nie zwraca zbytnio uwagi na pewne elementy. Jednym z nich jest problem z oddawaniem moczu. Psy, którym doskwiera zapalenie pęcherza oddają mocz wyjątkowo często. W pewnych przypadkach może jednak dojść do zahamowania w oddawaniu moczu. Przejawia się to wówczas w tak zwanym kropelkowaniu, któremu często może towarzyszyć ból naszego czworonoga. Źródłem zapalenia dolnych dróg moczowych może być infekcja wywołana przez grzyby, wirusy i bakterie. Przyczynami stanu zapalnego z reguły są – brak odpowiedniej higieny lub infekcja pochodząca od kontaktu z innymi psami czy zwierzętami.

Warto udać się do specjalisty!

Zapalenie pęcherza u psa należy zwalczać natychmiast. Zauważenie pierwszych objawów powinno skutkować jak najszybszą wizytą u weterynarza specjalisty. Zabawa w domowego lekarza nic nam nie pomoże, a w niektórych sytuacjach może nawet zaszkodzić. Stany zapalne tego typu powinny podlegać pełnej kuracji związanej z podawaniem antybiotyku i leków przeciwzapalnych.

Problem nie tylko dla psa…

Postępująca choroba związana z zapaleniem dolnych dróg moczowych często wpływa również negatywnie na właścicieli. Psy zaczynają tracić samokontrolę, a nasz dom zaczyna powoli odczuwać skutki choroby u czworonoga. Wstrzymywanie moczu nie wchodzi już w grę, dlatego też nasze pupile w wielu przypadkach zaczynają sikać w miejscach, których nie powinny czyli w naszym mieszkaniu. Brzydki zapach unoszący się w powietrzu i trudne do usunięcia plamy to problem, z którym musi borykać się większość właścicieli psów. Podkłady dla psa mogą okazać się idealnym narzędziem do walki z plamami z moczu. Odpowiednie wykorzystanie chłonnych mat z pewnością sprawi, że nasze mieszkanie nie będzie wystawione na stałe ryzyko.

Gdzie możemy znaleźć jednorazowe podkłady dla psa?

Profilaktyka to najlepsza forma walki. Zapalenie pęcherza to choroba, która może postępować i nawracać, dlatego tak istotne jest, aby właściciele posiadali akcesoria umożliwiające zwalczanie problemu. W sklepie internetowym https://www.om.sklep.pl/ możemy znaleźć wysokiej jakości podkłady dla psa, które dzięki dzianinie bawełnianej posiadają wysoką chłonność. Tego typu materiały mogą okazać się niezbędne w trakcie choroby psa i innych zwierząt. Maty i podkłady dla psa i innych zwierząt to materiały wykorzystywane także przez weterynarzy w profesjonalnych gabinetach.

psieproblemy Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *